Windows 10 kullanıyorsanız, sizin için yaptığımız bu listeyi çok seveceksiniz. Windows programlarının ne kadar çok pahalı olduğunu siz de biliyorsunuz. Bu listede verilen programların hepsi ücretsizdir.

Windows 10 İçin Ücretsiz En İyi 10 Uygulamalar

Windows 10 İçin kullanabileceğiniz bu uygulamalar ile Windows için yapılan ücretli programları parayla almanıza gerek kalmayacak. İşte Windows 10 İçin kullanacağınız ücretsiz 10 uygulama ve indirme linkleri.

1- CCleaner: Sistem Temizleyici Uygulaması

CCleaner Sistem Temizleyici Uygulaması
CCleaner Sistem Temizleyici Uygulaması

Windows 10’da kullanabileceğiniz CCleaner uygulaması ile bilgisayarınızdaki gereksiz tüm verileri temizler. Boş dosyaları, geçmiş bilgisi, tarayıcı çerezleri gibi gereksiz olan herşeyi temizlediği için, bilgisayarınızın performansının düşmemesi için bu uygulamayı şiddetle tavsiye ederim.

CCleaner uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

2- Polarr: Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Polarr Fotoğraf Düzenleme Uygulaması
Polarr Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Polarr uygulaması, fotoğraflarınızın en iyi şekilde düzenlenmesine yardımcı olur. En iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Polarr uygulaması, sade ve basit arayüzüyle çok kullanışlı ve kolay kullanılabilir bir Windows 10 programıdır.

Polarr uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

3- Cakewalk: Müzik Yapma Programı

Cakewalk müzik yapma programı
Cakewalk müzik yapma programı

Cakewalk uygulaması, en iyi müzik yapma programlarından biridir. Profesyonel olarak müzik oluşturmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Profesyonel düzeyde kayıt yapma, çeşitli efektler gibi ustalaşmak için ihtiyacınız olan tüm araçları içerisinde bulunduruyor. Tek sorunu biraz karışık gelebilir.

Cakewalk programını indirmek için buraya tıklayın.

4- Shotcut: Video Düzenleme Uygulaması

Shotcut Video Düzenleme Uygulaması
Shotcut Video Düzenleme Uygulaması

Shotcut uygulamasıyla videolarınızı en iyi şekilde editleyebilir, düzenleyebilirsiniz. 4K çözünürlük desteği sunan uygulama, videoları düzenlemek için kullanabileceğiniz en çok özellik bulunduran programlardan biridir.

Shotcut uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

5- Notepad ++: Not Oluşturma Uygulaması

Notepad ++ Not Oluşturma Uygulaması
Notepad ++ Not Oluşturma Uygulaması

Notepad ++ ile hem notlarınızı tutabilir hem de her dilde kod yazabilirsiniz. Sade arayüzüyle çok kullanışlı ve basit bir Windows 10 kod düzenleme uygulamasıdır.

Notepad ++ uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

6- LibreOffice: Ofis uygulaması

LibreOffice Ofis Uygulaması
LibreOffice Ofis Uygulaması

LibreOffice, içerisinde tüm ofis yazılımlarını barındıran, kullanışlı ve temiz, ücretsiz bir Windows 10 ofis uygulamasıdır. Her türlü belgeyi düzenleyebileceğiniz gibi, her türlü belge de oluşturabilme imkanı sunuyor.

LibreOffice uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

7- Audacity: Ses Düzenleme Uygulaması

Audacity Ses Düzenleme Uygulaması
Audacity Ses Düzenleme Uygulaması

Audacity, Türkçe dil desteği olan, bir ses düzenleme uygulamasıdır. Bu programla, ses biçimlendirme, kesme, efekt verme, ses kaydetme, kopyalama ve yapıştırma gibi her türlü ses düzenleme işlemleri yapılabilir.

Audacity uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

8- Cobian Backup: Yedekleme Programı

Cobian Backup Yedekleme Programı
Cobian Backup Yedekleme Programı

Cobian Backup, en yetenekli ve kullanışlı aynı zamanda ücretsiz bir yedekleme programıdır. Sistem yedeklemesinden tutun, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi otomatik olarak yedekleyebilir, bunun için zamanlama görevleri kurabilirsiniz. Hem de bu verileri daha güvenli olması için şifreleyerek de yedeklemesini yapabilirsiniz.

Cobian Backup programını indirmek için buraya tıklayın.

9- TestDisk: Disk Kurtarma Programı

TestDisk Disk Kurtarma Programı
TestDisk Disk Kurtarma Programı

TestDisk, Diskteki verileri kurtarma programıdır. Kullanıcı hataları, yazılım hataları, çeşitli virüsler veya yanlışlıkla silinen verileri kurtarmak için kullanılır. Dijital ortamda silinen hiç bir veri aslında silinmez. Tekrar yazdırılabilir (yani boş gibi) olarak işaretlenir. Bu program da bu verileri kurtarmak için kullanılır.

TestDisk programını indirmek için buraya tıklayın.

10- Tablacus: Dosya Yöneticisi Uygulaması

Tablacus Dosya Yöneticisi Uygulaması
Tablacus Dosya Yöneticisi Uygulaması

Tablacus, çoklu dil desteğiyle birlikte, sekmeli arayüz tasarımı sayesinde daha kullanışlı bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. Dosya ve klasörleri daha kolay yönetmenizi sağlayan uygulama, özelleştirilebilir menü, özelleştirilmiş scriptler, esnek dizilim, özelleştirilebilir HTML gibi bir çok özelliği ücretsiz olarak sunuyor.

Tablacus uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.