En yeni Windows 11 Dev derlemesi, Apple AirPod’ları kullanırken aramalarınızın daha iyi ses çıkarmasını sağlayacak bir özellik de dahil olmak üzere birçok harika yeni özellik içeriyor. Windows 11’de bir Apple ürününü geliştirmek için özel olarak tasarlanmış bir özellik bulmayı beklemiyorduk, ancak elimizde bu var.

Dev Channel’a Windows 11 Insider Preview Build 22526’yı duyuran bir blog gönderisinde Microsoft, “Apple AirPods ürünlerini (AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max) kullanırken geniş bant konuşma desteği ekledik ve sesli aramalar için ses kalitesini iyileştirdik.

” Bu, Microsoft’un Windows 11’de AirPod’ları kullanırken sesli aramaların daha iyi ses çıkarmasını sağlayacağı anlamına gelir; bu, çok sayıda uzaktan toplantı yapması veya bilgisayarlarından arama yapması gereken herkes için mükemmeldir . AirPods’unuzu oyun oynamak için kullansanız bile bu güncelleme işinize yarayacaktır.

 

Geniş bant konuşmaya HD ses de denir ve geleneksel arama tekniklerinden daha geniş bir frekans aralığı sunarak aramalarınızın daha net duyulmasını sağlar.

Bu özellik şu anda Windows 11 için Geliştirme sürümündedir; bu, Microsoft’un işletim sisteminin yayın sürümüne geçmesinin biraz zaman alacağı anlamına gelir. Tipik olarak, bir özellik Dev’den Beta’ya ve son olarak Sürüm’e gider. Şimdi denemek isterseniz , Dev kanalına geçebilirsiniz , ancak yayın öncesi yazılımı kullanarak gelen sorunlara hazırlıklı olun.