Sonunda duyuruldu! Windows 11 minimum sistem gereksinimleri, ücretsiz yükseltme ve daha fazlası! Microsoft, işletim sisteminin son güncellemesi  Windows 11 sürümünü duyurdu.

Windows’un son güncellemesi, görsel bir revizyon, çoklu görev geliştirmeleri ve daha fazlasıyla birlikte geliyor. Microsoft’un bu yıl sonuna kadar Windows 11’i kullanıcılara sunması bekleniyor. Ancak her cihaz Windows 11 güncellemesini desteklemeyecek.

Resmi duyuruyu duyan Windows 10 kullanıcıları, Windows 11’i araştırmaya başladı.

Windows 11 Çalıştırmak İçin Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Windows 11 güncellemesi almak için bilgisayarınızın bazı özellikleri karşılayabilmesi gerekiyor. Bu gereksinimler bilgisayarınızda yoksa bu güncellemeyi yükleyemezsiniz.

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri nelerdir

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri nelerdir

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri şunlardır;

  • İşlemci: 1 gigahertz (Ghz) veya daha hızlı, 64 bit uyumlu, 2 veya daha fazla çekirdek, çip üzerinde sistem (SoC).
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama: 64 GB veya daha fazla depolama alanı
  • Ekran: 9 inç ve üzeri
  • Grafik Kartı: DirectX 12 uyumlu grafik kartları / WDDM 2.x
  • Sistem Üretici Yazılımı: UEFI, Güvenli önyükleme özelliği
  • TPM: Güvenilir platform modülü (TPM) sürüm 2.0

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri bu kadar. Microsoft’un Windows 11’in 32 bit sürümünü yayınlama planı yoktur. Windows 11 sürümü için cihazınız yukarıdaki özellikleri destekliyorsa, güncellemeyi indirip yükleyin. Güncellemeyi indirmek için bir Microsoft hesabı ve internet bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın.

Windows 10 ve Windows 11 Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yeni görsel değişiklikler ve animasyonlar. Yeni uygulamalar, sesler, araçlar ve daha fazlası ile birlikte geliyor. Ayrıca Windows 11, Windows 1’in tüm yetkilerine ve tüm izinlerine sahiptir.

Windows 11 Yüklü Bir Bilgisayarı Nereden Satın Alabilirim?

Windows 11 yüklü bilgisayarlar bu yıl içinde tüm mağazalarda ve perakende satıcılarda satışa sunulacak. Henüz Windows 11 yüklü olarak gelen bir bilgisayar yok. En kısa zamanda gelmesi bekleniyor.

Bilgisayarımı Windows 11’e Ne Zaman Yükseltebileceğim?

Bilgisayarınız minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa ve Windows 10’un son güncellemesi yüklüyse beklemede kalın. Windows 11 en kısa zamanda kullanıma sunulacak. Güncellemeyle birlikte bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bilgisayarım İstenen Minimum Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyorsa Ne Yapabilirim?

Bilgisayarınız Windows 11’i çalıştıracak sistem gereksinimlerine sahip değilse Windows 11’i yükleyemezsiniz. Ama Windows 10’u kullanmaya devam edebilirsiniz. Microsoft, 2025 yılına kadar Windows 10’u desteklemeye devam edecek.

Windows 11 Ücretsiz Olarak Yüklenebilecek Mi?

Evet, ücretsiz olarak Windows 10’dan Windows 11’e güncellenebilecek. Güncelleme yayınlanırsa ve bilgisayarınız gerekli sistem özelliklerine sahipse güncellemeyi bilgisayarınıza para vermeden yükleyebilirsiniz.