Microsoft, Cortana’nın fişini çekti. Artık Windows 11’de Cortana kullanılamayacak. Yerine Copilot Al gelecek. Peki nedir bu Copilot Al?

Windows 11’de Cortana’yı kullanmaya çalışırsanız, size ‘Cortana kullanımdan kalkacak’ diye bir uyarı verecek. Çünkü Microsoft, Windows 11’den Cortana’yı kaldıracak. Cortana pek de kullanılmıyordu zaten. Peki Cortana’nın yerine ne gelecek?

Windows 11’e Copilot Al geliyor

Windows 11'e Copilot Al geliyor

Windows 11’e Copilot Al geliyor

Cortana’nın yerine Copilot Al gelecek. Adı bu olsa da, alt yapısı Bing Al’dan alıyor. Bing Al, bir sohbet botudur. Yapay zeka da diyebiliriz. Cortana’dan çok daha gelişmiş bir asistan olacağı belirtiliyor.

Microsoft, Cortana’dan tamamen kurtulacak ve Copilot Al üzerinde çalışacak. Bu yılın sonlarına doğru dijital asistanın fişini tamamen çekmesi bekleniyor. Cortana, Microsoft Teams’ten de kaldırılacak.

Copilot Al, Windows 11’de yan panele entegre edilecek. Bu yapay zekanın Cortana’dan çok daha iyi olduğu söyleniyor. Microsoft, Copilot Al’ı Windows 11’de test ediyor. Bing Al’ın alt yapısını kullanan bu dijital asistan, kullanıcılara daha faydalı olacak. Bir çok yeteneğe sahip olacağı ve kişiselleştirilebileceği de söyleniyor.

Bir çok büyük işletme yapay zeka kullanmaya başladı. Bunlardan biri de Microsoft. Ve Microsoft, bu yapay zekayı bilgisayarlarımıza entegre etmek istiyor. Microsoft’un Bing Al yapay zekası artık bütün bilgisayarlarda kullanılabilecek.

ChatGPT çıktığından beri, yapay zeka bütün dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. İşletmeler, teker teker yapay zeka kullanmaya başladı. Artık bilgisayarlarımıza entegre ediliyor. Yakında akıllı telefonlara da gelebilir.

Peki siz yapay zekaya güveniyor musunuz? Henüz yapay zeka kullanmadıysanız, ChatGPT nedir? Nasıl çalışır? yazımı okuyup yapay zekaya ulaşabilir ve hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.