Windows 11 ile ilgili en heyecan verici şeylerden biri, Android uygulamalarını çalıştırma yeteneğidir . Ama bu tam olarak neden heyecan verici? ” BlueStacks ” adlı bir uygulama ile yıllardır mümkün değil miydi ? Evet, ama bu çok daha iyi. Android uygulamalarını Windows’ta uzun süredir çalıştırmanın teknik olarak mümkün olduğu doğrudur.

BlueStacks’in ilk kararlı sürümü 2014 yılında piyasaya sürüldü. Ancak Windows 11 ve BlueStacks’teki Android uygulamaları çok farklı.

BlueStacks Nasıl Çalışır?

En temel düzeyde, bir öykünücüde BlueStacks . Android uygulamalarının ve oyunların içeride çalışması için sanal bir ortam oluşturur. BlueStacks, kelimenin tam anlamıyla, Windows PC’nizde çalışan bir sanal Android cihazıdır. Hepsi BlueStacks uygulamasında bağımsızdır.

Sanal makine ” terimini daha önce duyduysanız, esasen BlueStacks budur. Android uygulamaları ve oyunları Windows’ta çalışmıyor, sanal Android ortamında çalışıyorlar.

BlueStacks’i Windows 11’deki Android uygulamalarından farklı kılan şeyin büyük bir kısmı budur. Öykünücüler ve sanal makineler harika çözümler olabilir, ancak sorunsuz değiller.

 

Windows 11’in Android Uygulama Çözümü Neden Daha İyi?

Öykünücüler ve sanal makinelerle ilgili sorun, PC’nizden çok fazla kaynak gerektirmeleridir. Sonuçta, mevcut Windows işletim sisteminizin üzerinde çalışan tam anlamıyla bir işletim sistemidir.

BlueStacks’in en büyük dezavantajı bu olmuştur. PC’nizde sanal bir Android cihazı çalıştırmak teknik olarak işe yarar, ancak bu bir çözümden çok bir yara bandıdır. Bu gerçekten harika bir deneyim değil ve bilgisayarınızın performansı üzerinde çok fazla stres yaratıyor.

Windows 11’deki Android uygulamaları bir öykünücüde çalışmıyor. Windows 11, Android uygulamalarını yerel olarak çalıştırmak için bir “çalışma zamanı derleyicisi” olan Intel Bridge Teknolojisini (IBT) kullanır.

Burada önemli olan terim “yerli”dir. Android uygulamalarının Windows 11’de nasıl çalıştığına dair eksiksiz bir açıklayıcımız var . Bilmesi gereken önemli şey IBT o Windows 11 çalıştırmak için gereken her şeyi Android uygulama kodunu yeniden derler ki köprü doğal Windows işlevlerine üzerinde yerel Android fonksiyonları.

Sonuç, geliştiriciler tarafından herhangi bir özel çalışma olmaksızın Windows 11’de yerel olarak çalışan Android uygulamalarıdır. Temel olarak herhangi bir Android uygulamasını veya oyununu Amazon Appstore’dan veya yandan yükleyerek yükleyebilirsiniz ve bunlar işe yarayacaktır.