Hayır, bu başlık şaka değil. Ne yazık ki, Internet Explorer ve Office aracılığıyla vahşi doğada aktif olarak istismar edilen önemli bir güvenlik açığı var ve Microsoft bunu düzeltmek için bir yama yayınladı . Bilgisayarınızı korumak için mümkün olan en kısa sürede güncellemeniz gerekir.

Bu Sıfır Gün İstismarını Düzeltmek için Güncelleme

Biz ilk geçen hafta bu konuda rapor ve artık Microsoft çözdü sıfır-gün istismar yeni bir Windows güncelleme ile.

Kötü amaçlı ActiveX denetimleri içeren ve yalnızca bir dosya indirerek bir tehdit aktörüne erişim sağlayabilen Office dosyalarını kullanan istismar. Dosya açıldığında, Internet Explorer’da ActiveX denetimi içeren bir sayfayı otomatik olarak başlatır . Ardından , kurbanın bilgisayarına her türlü şey için kullanılabilecek kötü amaçlı yazılımları indirir.

Sorun ilk bildirildiğinde, yalnızca ne indirdiğinize dikkat etmeyi önerebildik. Ancak, bu açığı düzeltmek için Windows PC’nizi en son sürüme güncellemenizi tavsiye edebiliriz .

Bir parçası olarak Microsoft’un Patch Salı , şirket her zaman memnuniyetle karşılarız 66 güvenlik kusurları toplam sabit. İlk önemli sorun yukarıda belirtilmiştir, ancak aynı zamanda iki uzaktan kod yürütme güvenlik açığını, WLAN Otomatik Yapılandırma Hizmeti ve Açık Yönetim Altyapısını da giderir.

Güncellemeyi Beklemeyin!

Windows kullanıyorsanız, kritik güvenlik açıklarını düzeltmek için bu güncellemeleri indirmeniz gerekir . Tabii ki, bilinmeyen kaynaklardan dosya indirirken yine de dikkatli olmalısınız, ancak en azından bu yama ile, bilgisayarınızın güvenliğindeki büyük bir boşluğun kapatıldığını bilerek içiniz rahat olabilir.