Microsoft, Windows 7 ve 8’de OneDrive desteğini sonlandırdığını duyurdu .

Bu, masaüstü OneDrive uygulamasını kullanmaya devam etmek istiyorsanız Windows’u daha yeni bir sürüme güncellemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Şirket, teknik destek forumunda , eski Windows sürümlerinde OneDrive desteğinin 1 Mart 2022’de sona ereceğini bildirdi. Gönderide, “Kaynakları yeni teknolojilere ve işletim sistemlerine odaklamak ve kullanıcılara en güncel bilgileri sağlamak için” yazıyor. -tarih ve güvenli deneyim, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren, kişisel Windows 7, 8 ve 8.1 cihazlarınızdaki OneDrive masaüstü uygulaması için güncellemeler sağlanmayacaktır.

Bu işletim sistemlerinde çalışan Kişisel OneDrive masaüstü uygulamaları, 1 Mart 2022’de bulutla eşitlenmeyi durduracak.”

 

Destek gönderisinde “1 Mart 2022’den sonra kişisel dosyalarınız artık eşitlenmeyecek ve doğrudan Web için OneDrive’a yüklenmeli/erişilmelidir” dediği için bu , Microsoft’un artık eski işletim sistemlerinde OneDrive için güncellemeler sunmadığı bir durum değildir. ”

OneDrive’ı web üzerinde kullanabilmenize rağmen , Microsoft tarafından belirtildiği gibi, dosyalarınız otomatik olarak eşitlenmez, bu nedenle onları manuel olarak yüklemeniz gerekir; bu, dosyalarınızda çok fazla değişiklik yapıyorsanız oldukça hızlı bir şekilde sıkıcı hale gelir. ve klasörler.

En iyi eylem planı muhtemelen Windows 10 veya Windows 11’e güncellemektir . Ancak, Windows’un eski sürümünü kullanmaya gerçekten kararlıysanız, başka bir bulut depolama çözümüne geçme seçeneğiniz de vardır.

Öte yandan, Windows 7 zaten bilgisayarınızın donanımının sınırlarını zorluyorsa, yalnızca yükseltme zamanı değil , kesinlikle Windows 10’a yükseltme zamanı da değildir . Windows 10’u bazı eski makinelere yüklemişken ve performanstan hoş bir şekilde şaşırdım, bu riskli bir teklif.