Microsoft PowerToys’un en son sürümü , dünyanın dört bir yanındaki Windows hayranlarının merakla beklediği bir özellik ekliyor: bir pencereyi her zaman diğer pencerelerin üstünde tutmak için tasarlanmış bir klavye kısayolu.

In GitHub üzerinde sürüm notları sürümü 0.53.1, Microsoft ailesine hoş geldiniz”dedi! Hızlı bir Win+Ctrl+T ile odaktaki pencere üstte olacak şekilde değiştirilir. Tekrar geçiş yapın ve normale döner.”

Bu yeni yöntem, üçüncü taraf araçlarla uğraşmaktan veya diğer geçici çözümleri kullanmaktan çok daha kolaydır. Şimdi, Microsoft PowerTools’un en son sürümünü indirmeniz gerekiyor ve bir pencereyi en üstte tutmak için herhangi bir klavye kısayolunu seçebileceksiniz.

Bunun nasıl yararlı olabileceğine bir örnek, bir YouTube videosunu izleyerek başka bir şeye tıkladığınızda arka plana gitmesini engellemektir. Klavye kısayolunuzu girerek, pencere kendini sabitleyecek ve diğer her şeyin önünde kalacaktır.

Tabii ki, bu işlevsellik PowerToys’un başarabileceği diğer her şeyle birlikte gelir, bu nedenle Windows PC’nizi kullanmayı daha keyifli hale getirmek için yapabileceği şeylerden yalnızca bir veya ikisinden yararlansanız bile, kesinlikle yazılımı indirmeye ve denemeye değer.