Microsoft, Xbox Bulut oyunlarına özel yeni bir Clarity Boost özelliğini duyurdu . xCloud için bu yeni özellik, oyun akışınızın video kalitesini iyileştirir. Ancak, Clarity Boost yalnızca Microsoft Edge tarayıcısında kullanılabilir. Microsoft’un Xbox Cloud Gaming’i, optimizasyonlarla kullanıcı deneyimini geliştirmek ve oyun oynarken en uygun görünümü sağlamak için Microsoft Edge ekibiyle bir ortaklık yaptı.

Edge tarayıcısında Netflix’i yalnızca 1080p olarak yayınlayabilirsiniz ve şimdi benzer bir özellik Edge ve Xbox Cloud Gaming için kullanılabilir

Xbox Bulut Oyun için Microsoft Clarity Boost Özelliği Edge’de Kullanılabilir

Bir blog gönderisinde Microsoft, Clarity Boost özelliğini duyurdu. Clarity Boost’un “video akışının görsel kalitesini iyileştirmek için bir dizi istemci tarafı ölçeklendirme iyileştirmesi kullandığını” söylüyor

. Clarity Boost, görüntülerde ve diğer tüm ayrıntılarda iyileştirmeler yapar. Şu anda, özellik Microsoft Edge Canary tarayıcısı aracılığıyla ücretsiz olarak kullanılabilir. Yeni özellikleri, eklemeleri ve değişiklikleri test etmek için kullanılan bir sürümdür.

Ancak Clarity Boost, gelecek yıl (2022) itibariyle tüm Edge kullanıcıları tarafından kullanılabilecek . Bu, uzun süre beklemenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Şimdi denemek isterseniz Microsoft Edge Canary yükleyerek özelliği kullanabilirsiniz. Edge tarayıCısında Clarity Boost’u denemek için adımları izleyin.

1. İlk olarak, Microsoft Edge Canary’yi sisteminize indirin.

2. Kenar kanaryasında olduğunuzu onaylayın

3. Şimdi www.xbox.com/play adresini ziyaret ederek Clarity Boost’u etkinleştirin , oturum açın ve bir oyun başlatın .

4. Diğer seçenekler menüsünü açın.

5. Artırma Netliği Seçeneğini Etkinleştir’i seçin.

Xbox Bulut Oyun desteği, seçilen bölgelerde birkaç uyumlu Xbox konsoluna sunuldu. Ancak Xbox Cloud Gaming’e erişmek için bir Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine ihtiyacınız olacak.