Artık Xbox’unuzla doğrudan Discord’a yayın yapabilirsiniz. En sevdiğiniz konsol oyunlarını yayınlamak çok daha kolay hale geldi. Discord, Xbox için Discord’a Aktar özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu ve doğrudan Xbox Series X|S veya Xbox One’ınızdan Discord’a yayın yapmanızı sağlıyor.

Bu haber, yalnızca PC ve mobil oyuncular için mevcut olan, doğrudan Discord’a yayın yapmayı sağlayan bir konsolun ilk kez böyle bir özelliğe sahip olduğunu belirtiyor. Xbox, tipik olarak rakibi Playstation’dan önce, oyuncuların doğrudan Discord Voice kanallarına bağlanmasına izin veren geçen yılki güncelleme gibi yeni Discord özelliklerini aldı.

Xbox’la doğrudan Discord’da yayın yapma

Xbox'a Discord'da doğrudan yayın yapma özelliği geldi

Xbox’a Discord’da doğrudan yayın yapma özelliği geldi

Henüz yapmadıysanız, masaüstünüzdeki veya mobil uygulamanızdaki Bağlantılar menüsünden Xbox’ınızı Discord’a bağlamanız gerekir. Önce Xbox logosuna tıklayın ve Microsoft hesabınızda oturum açın. Sonra Xbox’ınızdaki Partiler ve Sohbetler sekmesini açıp Discord’u seçerek ve ardından katılmak istediğiniz kanalı seçerek doğrudan bir ses kanalından yayın yapabilirsiniz.

Buradan, oyununuzu yayınlamaya başlamak istediğinizde tek yapmanız gereken “Oyununuzu yayınlayın” seçeneğine tıklamak. Xbox için Discord’a yayın, görüşme sırasında “Xbox’a aktar” tıklanarak bire bir veya grup DM’lerinde de kullanılabilir.

Tıpkı bir kanalda olduğu gibi, oyununuzu arkadaşlarınıza yayınlamayı seçebilirsiniz. Nitro aboneleri, akışlarının HD ve 1080p’ye kadar göründüğünü fark edecekler.

Discord’a direk yayın yapma özelliği şu anda Xbox Insider’lar için geldi ve “yakında” tüm Xbox oyuncularına sunulacak. Xbox Insider Hub uygulaması, herkesin Xbox mağazası aracılığıyla indirmesine açıktır. Discord ayrıca Xbox entegrasyonuyla “bitmekten çok uzak” olduklarını ve yılın ilerleyen zamanlarında daha fazla duyuru yapacaklarını iddia ediyor.