Airdots/Earbuds Bluetooth Kulaklık Tuşa Basarak Şarkı Değiştirmek

Xiaomi airdots tuşa basarak şarkı değiştirme

Xiaomi Airdots Tuşa Basınca Müzik Değiştir Nasıl Yapılır?

Xiaomi Airdots Bluetooth kulaklık tuşa basarak şarkı değiştirmek için ne yapacağınızı bilmiyorsunuz bu yazı tam sizin için. Sadece bir uygulama indirerek müzik dinlerken Earbuds Bluetooth kulaklıktaki tuşa bir defa basarak şarkıyı değiştirebiliyorsunuz.

Xiaomi Bluetooth Kulaklık Tuşa Basınca Müzik Değiştir

Xiaomi Bluetooth Kulaklık kullanan arkadaşlar, kulaklıkta sadece bir tuş olduğu için ve tuşa atama yapılamadığı için mağdur durumda kalıyorlar. Çözümü tam da bu yazımızda.

Airdots diğer adıyla Earbuds Bluetooth kulaklıkla tuşa basınca müziğin değişmesini istiyorsanız Dotdroid uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Dotdroid uygulaması, müzik dinlerken kulaklıktaki tuşa bir defa basmanızla bir sonraki müziği açabiliyorsunuz. Hatta YouTube uygulamasında da bir sonraki videoyu açmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda YouTube uygulamasındaki reklamları da tuşa bir defa basarak atlayabilirsiniz. Uygulamayı Google Play’den indirmek için buraya tıklayın.

Peki uygulamayı indirdik, nasıl ayarlamamız gerekiyor?

Xiaomi Airdots Şarkı Değiştirme

Uygulamayı indirdiğinizde, uygulamanın içinden hangi Bluetooth kulaklığı kullanıyorsanız Select Model sekmesinden seçiyoruz. Ondan önce Bluetooth kulaklığınızın telefonunuzla bağlantılı olduğundan emin olun.

Xiaomi Airdots şarkı değiştirme

Bluetooth kulaklığımız Airdots diğer adıyla Earbuds ise seçiyoruz ve geri gelip Dotdroid uygulamasının ayarlarına giriyoruz. Yani setting yazan yere basıyoruz.

Setting yani ayarlara tıkladığınızda karşınıza gelen sayfadan one touch setting‘e tıklayın.

Karşınıza çıkan sayfadan Next Song’a tıklayın.

Dotdroid-next song

Xiaomi Airdots Tuş Atama

Next Song‘a tıklayıp geri gelin(Uygulamayı arka plana atın, yani geri çıkıp dotdroid uygulamasını son uygulamalardan silmeyin). Şimdi müziğimizi açalım. Müziği dinlerken kulaklıktaki tuşa bir defa basınca müziğin değiştiğini göreceksiniz. Tabi Dotdroid uygulamasının arka planda çalışması gerektiğini unutmayın.

Artık Airdots/Earbuds Bluetooth kulaklıkla müzik dinlerken Dotdroid uygulamasını açın ve arka plana atın. Arka planda çalışmasına izin verin. Tekrar müzik uygulamasını açabilirsiniz. Uygulama görevini yapacaktır. Müziği dinlerken bu uygulamayı açmazsanız Bluetooth kulaklığınız daha önceki gibi tuşa bir defa basmanızla müziği durdurur veya müziği devam ettirir.

NotMüzik dinlerken çağrı gelirse, kulaklıktaki tuşa basarak çağrıya cevap verebilirsiniz. Müzik dinlerken, birileri sizi ararsa kulaklıktaki tuşa basarak telefona gelen çağrıya cevap vererek konuşabilirsiniz. Konuşmanız biterse, kaldığınız yerden devam edersiniz.

Bu makalemizde Xiaomi Redmi Airdots/Earbuds Bluetooth kulaklığımızdaki tuşa atama nasıl yapılır? Kulaklıktaki tuşa bir defa basmanızla müzik nasıl değiştirilir? Dotdroid uygulamasını Bluetooth kulaklığımıza nasıl ayarlamamız gerekiyor? Bunları öğrendik. Diğer makalelerimize göz atmayı unutmayın.