Xiaomi bildirimlerini gizleme nasıl yapılır? Xiaomi kilit ekranı bildirimlerini gizleme nasıl yapılır? Xiaomi bildirim kapatma nasıl yapılır? Xiaomi bildirim gelince ekranın açılmasını engelleme nasıl yapılır?

Bu soruların hepsini bu yazıda ayrıntılı bir şekilde anlattık. Adımları takip ederek istediğiniz bildirimi açıp kapatabilir, her uygulamaya özel bildirimleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?

xiaomi bildirim gizleme

xiaomi bildirim gizleme

Xiaomi, bildirimleri istediğiniz gibi gizleme seçeneklerini bizlere sunuyor. İstediğiniz uygulamanın bildirimlerini gizleyebilir, hatta tamamen kapatabilirsiniz.

Xiaomi bildirimlerini gizlemek için bu adımları izleyin;

 1. Ayarlar’a gidin,
 2. Bildirimler seçeneğine basın,
 3. Bildirimlerini gizlemek istediğiniz uygulamaya dokunun,
 4. Bildirimleri göster seçeneğini kapatın.

Eğer ki bildirimleri göster seçeneğini kapatırsanız, o uygulamanın bütün bildirimlerini kapatmış olursunuz. Bunun yerine sayfayı aşağı kaydırıp size uygun bildirimleri gizleme ve kapatma seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Xiaomi Kilit Ekranı Bildirimlerini Gizleme Nasıl Yapılır?

Xiaomi kilit ekranı bildirimlerini gizleyerek, bildirim içeriğini gizleyebilirsiniz. Telefonunuzun ekran kilidi şifresini açmadan o bildirimin içeriğini göremezsiniz. Dolayısıyla ekran kilidi şifrenizi bilmeyenlerin, telefonunuza gelen mesajların içeriğini görmesini engelleyebilirsiniz.

Xiaomi kilit ekranı bildirimlerini gizleme

Xiaomi kilit ekranı bildirimlerini gizleme

Xiaomi kilit ekranı bildirimlerini gizlemek için bu adımları uygulayın;

 1. Ayarlar’ı açın,
 2. Bildirimler’e basın,
 3. Kilit ekranı bildirimleri seçeneğine basın,
 4. Biçim seçeneğine dokunun,
 5. “Bildirimleri göster fakat içeriği gizle” seçeneğini seçin.

Kilit ekranında bildirim gelmeye devam eder ama içeriği gösterilmez. Yani bildirim sesi gelir, hangi uygulamadan geldiği de belli olur ama bildirimin içeriğini ve kimden geldiğini göstermez.

Xiaomi Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Xiaomi bildirimlerini tamamen kapatabilirsiniz. Hangi uygulamanın bildirimlerini kapatmak istiyorsanız, o uygulamanın bildirimlerini tam da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi bildirimleri kapatma

Xiaomi bildirimleri kapatma

Xiaomi bildirimleri kapatmak için;

 1. Ayarlar’ı açın,
 2. Bildirimler seçeneğine dokunun,
 3. Hangi uygulamanın bildirimlerini kapatmak istiyorsanız, onun yanındaki butonu kapatın.

Bunu yaparsanız, o uygulamanın bütün bildirimlerini kapatmış olursunuz. Onun yerine, hangi uygulamanın bildirim göndermesini istemiyorsanız, o uygulamaya dokunup, bildirimleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Bildirim Gelince Ekranın Açılmasını Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefonunuz kilit ekranı modundayken, bildirim gelince ekranın açılmasını engelleyebilirsiniz. Her bildirim geldiğinde, bildirimin sesini duyarsınız. Ama ekran açılmaz. Ya da her ikisini de kapatabilirsiniz.

Xiaomi bildirim gelince ekranın açılmasını engelleme

Xiaomi bildirim gelince ekranın açılmasını engelleme

Xiaomi bildirim gelince ekranın açılmasını engellemek için;

 1. Ayarlar’a gidin,
 2. Kilit ekranı seçeneğine dokunun,
 3. “Kilit ekranını bildirimler için uyar” seçeneğini kapalı konuma getirin.

Kilit ekranını bildirimler için uyar seçeneğini kapatırsanız, bildirimler gelmeye devam eder. Ama ekran kilitliyken, bildirimin sesi duyulur fakat ekran açılmaz. Xiaomi bildirimleri gizleme konusunda sorularınızı ve önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.