Xiaomi ekran kapalıyken YouTube müziği nasıl dinlenir? Xiaomi ve Redmi telefonların hepsinde YouTube’da video veya müzik dinlerken ekranı kapatıp müziği dinlemeye devam edilebilir. Ekran kapalıyken YouTube’da müzik dinlemek Xiaomi cihazlarda mümkün.

Ekran Kapalıyken Youtube’da Müzik Dinleme Nasıl Yapılır? – Xiaomi

Xiaomi ve Redmi telefonlarda ekran kapalıyken YouTube’da Müzik dinlenebilir. Hiç bir uygulama indirmeye gerek duymadan, MIUI‘nin kendi özelliği olduğundan dolayı, ekstradan uygulama indirmenize gerek kalmıyor.

Xiaomi bu özelliği sayesinde YouTube premium satın almanıza gerek kalmadan, YouTube’da şarkı dinlerken, ekranı kapatarak şarkının çalmasına devam edilebilir. Nasıl mı? İşte cevabı!

1- Güvenlik uygulamasını açın ve sayfanın en altındaki “Video Araç Kutusu” seçeneğine basın (Ayarlardan da bu özelliği yapılandırabilir siniz).

Video araç kutusu - Xiaomi
Video araç kutusu – Xiaomi

2- Açılan sayfada “Video Araç Kutusu” seçeneğini aktif edip, “Video Araç Kutusu Kısayolu” seçeneğini de aktif edin.

Video araç kutusu aktif etme - Xiaomi
Video araç kutusu aktif etme – Xiaomi

3- Ardından “Video Uygulamaları Yönetin” seçeneğine basın.

Video araç kutusu - uygulama seçme
Video araç kutusu – uygulama seçme

4- Açılan sayfada “Video Araç Kutusunu” kullanmak istediğiniz uygulamaları seçin. YouTube başta olmak üzere, Xiaomi’nin video oynatıcı uygulaması da dahil, bir çok uygulamayı seçebilirsiniz.

Video araç kutusu - uygulamaları seçin
Video araç kutusu – uygulamaları seçin

5- Seçiminiz bittiyse, geri çıkın ve YouTube’a girip bir video açın. YouTube uygulamasını açtığınız anda ekranın sol tarafında ince beyaz bir çizgi ibaresi belirecektir.

6- İnce beyaz çizginin üstüne parmağınızı koyup sağa doğru çektiğinizde ufak bir panel açılacak. “Ekran kapalıyken video sesi oynat” seçeneğine bastığınızda ekran kapanacak ama videonun sesi çalmaya devam edecek.

Ekran kapalıyken video sesi oynat - Xiaomi
Ekran kapalıyken video sesi oynat – Xiaomi

Video araç kutusunu birden fazla uygulamada kullanabilirsiniz. Böylece ekran kapalıyken YouTube’da müzik dinleyebilir, diğer video oynatıcılarda da videoyu açıp, ekranı kapalı şekilde videonun sesini dinleyebilirsiniz.

Başka bir yöntem ile Ekran Kapalıyken Youtube Müziği Nasıl Dinlenir? Bütün Android telefonlar ve tabletlerde ekran kapalıyken YouTube müzik dinlenebilir. İşte diğer yöntem.

Ekran Kapalıyken Youtube Müziği Nasıl Dinlenir – Android

Bu yöntemle kullandığınız cihaz hangi marka olursa olsun, Android işletim sistemli olması koşuluyla, Ekran Kapalıyken Youtube Müziği arka planda dinlenebilir. Nasıl mı? İşte cevabı.

1- Chrome veya herhangi bir internet tarayıcısından YouTube.com ‘a girin.

Chrome sağ üstteki üç nokta
Chrome sağ üstteki üç nokta

2- Chrome’dan girdiyseniz sağ üstteki üç noktaya basın ve “Masaüstü Sitesi” seçeneğine basın. Sayfa yenilenecek ve bilgisayardan girilmiş gibi ekran açılacak.

Masaüstü sitesi açma - Chrome
Masaüstü sitesi açma – Chrome

3- Bu sayfada bir video açın ve telefonun ekran kilitleme tuşuna basıp ekranı kapatın.

4- Ekran kapalıyken, ekran kilitleme, yani güç tuşuna basın ve ekran kilit modunda açılacaktır. Kilit ekranı modundayken bildirim panelini aşağı kaydırıp, oynat butonuna basın.

YouTube arka planda oynatma
YouTube arka planda oynatma

Ekranı kapatmak için güç tuşuna tekrar basarak ekranın kapanmasını sağlayın ve ekran Kapalıyken Youtube Müziği çalmaya devam etsin.

Arka Planda Youtube Nasıl Çalışır? – Android

Telefonu kullanırken aynı zamanda YouTube’da şarkı dinlemek mümkün. Bütün Android cihazlarda aynı anda hem YouTube’dan müzik açıp hem de telefonu kullanabilirsiniz. Android’de YouTube arka planda nasıl çalışır? İşte cevabı.

1- Chrome veya herhangi bir internet tarayıcısından YouTube.com’a girin. Chrome’dan girdiğinizi varsayalım

2- Chrome uygulamasının sağ üstteki dikey üç noktaya basın.

3- “Masaüstü sitesi” seçeneğine basın.

4- Açmak istediğiniz videoyu açın ve video oynatılırken başka sekmeye geçin veya ana menü tuşuna basarak diğer uygulamalarda yapmak istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.

5- Video durursa ki duracaktır, bildirim çubuğundan oynat butonuna basarak videoyu devam ettirebilirsiniz.

Bu yöntemle YouTube’u arka planda çalıştırabilirsiniz. Siz diğer uygulamalarda gezinirken arka planda YouTube çalmaya devam edecektir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, Xiaomi Çift Tıklama Ile Ekran Açma- Kapama makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.