Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, bir çok kategoride ürün üretiyor. Evlerimizi Akıllı ev haline getirebilen ürünleri de üretiyor.

Temizlik, sağlık, güvenlik, eğlence gibi bir çok alanda kullanabileceğiniz Mi home ürünlerini burada anlattık. Akıllı ev almak yerine evinizi akıllı yapın. Bu ürünleri eviniz için alın ki hayatınızı kolaylaştırın.

Mi Home ürünlerini tüm dünyada satan Xiaomi’nin bu ürünlerini kendi evinize alarak, evinizi akıllı ev haline getirin. Bunlardan en yaygın olanlardan biri Xiaomi’nin robot süpürgesi. Türkiye’de yaygın olarak kullanılıyor.

1- Xiaomi Mi Vacuum Cleaner: Hem Temizlik Robotu Hem De Kedi Oyuncağı

Xiaomi akıllı süpürge

Xiaomi akıllı süpürge

Xiaomi’nin temizlik robotunu daha önce duydunuz mu? Evinizde yerleri otomatik süpüren bir robot düşünün. Hem de kendi kendini şarj eden akıllı süpürge! Kurulumu basit, kullanımı kolay bir ürün.

Mi Vacuum Cleaner akıllı temizlik robotu, telefonunuzla eşleştirip, evi taramasını sağlıyorsunuz. Evi tarayan robot, evin her yerini gezip haritasını çıkarıyor.

Bir daha da size ihtiyaç duymuyor. Xiaomi’nin bu akıllı robotu, evi kendi kendine temizlediği yetmiyor, kendi kendini de şarj ediyor. Şarjı az kalınca, şarj istasyonuna kendisi gidip şarj oluyor.

Üzerindeki sensörler sayesinde önüne çıkabilecek nesneleri algılayabilen Xiaomi Akıllı robot, hem çevresine zarar vermekten kaçınıyor hem de kendisine zarar verebilecek nesnelerden kendini koruyor. Evinizde evcil hayvanınız ya da küçük çocuğunuz varsa bile bu akıllı robotu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

2- Xiaomi Ev Güvenlik Kamerası: Mi 360

Xiaomi Mi 360 camera

Xiaomi Mi 360 camera

Xiaomi’nin ev güvenlik kamerası Mi 360 ile evinizi uzaktan da izleyip, takip edebilirsiniz. Bu kamerayı istediğiniz yere kurup, telefonunuzla eşleştirmeniz yeterli.

Hareket algılama özelliği olan bu ev güvenlik kamerası, önünde bir hareketlenme olduğu zaman anında kayıt almaya başlıyor. Normal olmayan hareketleri ve kişileri algılayıp size görüntülü bildirim yolluyor.

Böylece evinize hırsız girdiğinde anlık olarak size bildirdiği için, hırsızı suç üstü yakalayabilirsiniz. Kaydedilen videolar 7 gün internette depolandığı için, erişilebiliyor.

Ayrıca evde olmadığınızda, evdeki biriyle bu kamera sayesinde konuşabilirsiniz. Normal şartlarda videoları tam renkli şekilde kaydederken, ortam ışığı düştüğünde siyah beyaz moda geçiyor.

3- Xiaomi Mi Box: Televizyonunuzu Akıllı Hale Getirin

Xiaomi Mi Box

Xiaomi Mi Box

Normal televizyonu Akıllı televizyon yapan Mi Box, oldukça bütçe dostu harika bir cihaz. Android olmayan televizyonunuzu bu cihaz sayesinde Android yapın ve internete bağlanmasını sağlayın.

Akıllı televizyona yüksek miktarda para vermek yerine Mi Box alıp televizyonunuzu akıllandırın. Bu cihazı televizyonunuza bağladığınızda, televizyonunuz android oluyor.

Mi Box ile Netflix, Spotify gibi yüzlerce uygulamalayı kullanabilir, birsürü oyunu oynayabilirsiniz. Android 8.1 destekli bu ürün, Google Asistan desteği sayesinde, hem sesli komutla hem de kumandayla kontrol edilebiliyor.

4- Temiz Hava Temiz Enerji: Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Xiaomi Mi Air Purifier Hava Temizleme cihazı

Xiaomi Mi Air Purifier Hava Temizleme cihazı

Ormanlık alanlarda hiç yürüyüşe çıktınız mı? Yürüyüşten sonra kendinizi daha enerjik hissetmenizin en büyük sebebinin temiz hava olduğunu biliyor muydunuz?

Mi Air Purifier 3H, evinizin içindeki kirli havayı temizleyip, orman kokusu hissi veren temiz havayla değiştiriyor. Şehirde yaşamanın en büyük sıkıntılarından biri olan kirli havayı, bu cihaz sayesinde çözebilirsiniz.

Kirli havanın içindeki zararlı maddeleri(zararlı kimyasallar, küf, polen, toz gibi) algılayıp kendine çekiyor. İçindeki filtre sayesinde zararlı maddeleri toplayıp, temiz havayı etrafa yayıyor.

Üzerindeki dokunmatik ekranla kontrol edilebilen Mi Air Purifier 3H, aynı zamanda sesli komutla da kontrol edilebiliyor.

5- Xiaomi Mi Smart Clock: Akıllı Çalar Saat

Xiaomi Mi smart clock akıllı çalar saat

Xiaomi Mi smart clock akıllı çalar saat

Sabahları sizi uyandırmakla yetinmeyip, siz giyinirken müzik çalabilen bir ürün. Büyük ekranı sayesinde bütün bildirimleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu akıllı çalar saatle diğer Mi Home ürünlerini de kontrol edebilirsiniz. Mi Home ürünlerine bağlanabilen Mi Smart Clock, Mi güvenlik kamerasına bağlarsanız, onu da bu ürünle kontrol edebiliyorsunuz. Diğer odaları bu ürün sayesinde izleyebilirsiniz.

Bunlarla yetinmeyip, siz sabah giyinirken, istediğiniz müziği çalmasını sağlayabilir, YouTube’dan video açabilir hatta film bile izleyebilirsiniz. İçerisinde bir çok tema mevcut.

6- Mi Smart Sensor Güvenlik Seti: Evinizi Tam Güvenli Hale Getirin

Xiaomi Mi Smart Sensor set

Xiaomi Mi Smart Sensor set

Bu set sayesinde evinizin güvenliğini tamamen sağlayın ki içiniz rahat olsun. Bu setin içinde, Mi Control Hub, hareket sensörü, Mi Wireless Switch, kapı ve pencere sensörleri bulunuyor.

Evinizdeki diğer Mi Home ürünlerinizi kontrol eden Mi Control Hub, bir işlemci görevi görüyor. Bütün ayarlamaları bu ürün üzerinden yapıyorsunuz. Bu da belirlediğiniz ayarları, diğer Mi Home ürünlerin nasıl davranacağını belirlemesini sağlıyor.

Mi Control Hub’a zincirleme komutlar da atayabilirsiniz. Birden fazla ürünün aynı anda çalışmasını sağlayarak, zincirleme komut verebiliyorsunuz.

Örneğin eve girdiğiniz anda kapı sensörleri bunu algılayıp otomatik olarak ışıkların açılmasını, müziğin çalmasını ve ya Mi Air Purifier 3H gibi cihazların çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunları zaman zaman otomatik olarak yapmasını da ayarlayabilirsiniz.

Mi Wireless Switch, diğer bütün Mi Home cihazların uzaktan kontrol etmenizi sağlayan küçük bir kumanda. Hareket sensörü ise evin içindeki hareketlenmeleri algılayıp, duruma göre size uyarı veriyor. Ya da gece yatağınızdan kalkıp mutfağa su içmeye giderken önünüzü görmeniz için hafif bir aydınlatma sağlıyor.

7- Işığın Rengini İstediğiniz Gibi Ayarlayın: Xiaomi Mi Smart Bulb

Xiaomi Mi Smart Led Bulb Akıllı Led Ampul

Xiaomi Mi Smart Led Bulb Akıllı Led Ampul

Telefonunuzla kontrol ederek, odanızı istediğiniz renkte ışıklandırabileceğiniz bir ampul. 16 milyon renkli ışıklandırma özelliğiyle, tam istediğiniz renkte ışık yayabiliyor.

Sesli komutla çalışabilen bu ampulu Google asistanla ve Alexa ile kontrol edilebiliyor. Ya da diğer Mi Home ürünleriyle senkronize çalışabilir.

Ürünün uygulamasını telefonunuza indirip, bir çok ayarı yapabilirsiniz. Belirli zamanlarda belirli renklere geçmesini sağlayabilirsiniz.