Xiaomi telefonlarda karşılaşılan ‘kameraya bağlanılamıyor’ hatası alan kullanıcılar ne yapacağını bilmiyor. Ben de bu konu hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Xiaomi kameraya bağlanılamıyor hatası, Redmi kameraya bağlanılamıyor hatası, POCO kameraya bağlanılamıyor hatası, Telefonda kameraya bağlanılamıyor hatası, Android kamera hatası, Xiaomi kamera hatası, Redmi kamera hatası alanlar çözümü burda bulabilirsiniz. Şimdi kameraya bağlanılamıyor hatasının çözümü adımlarına geçelim.

Xiaomi – Redmi kameraya bağlanılamıyor hatasının çözümü

Xiaomi veya Redmi telefonunuzda kameraya bağlanılamıyor hatası aldıysanız endişelenmeyin. Genellikle kamera uygulaması güncellenince bu hatayı verir. Son zamanlarda çokça rastlanan bir hata. Peki ne yapacağız?

Xiaomi kameraya bağlanılamıyor hatası çözümü;

  1. Kamera uygulamasının tüm verilerini silin
  2. Kamera uygulamasının tüm güncellemelerini kaldırın
  3. Telefonunuzu yeniden başlatın
  4. Telefonunuzun yazılımını güncelleyin.

Bu adımların nasıl yapıldığını nerden bileceğiz? Hemen anlatıyorum.

1. Kamera uygulamasının tüm verilerini silin

Xiaomi kameraya bağlanılamıyor hatası alıyorsanız ilk yapacağınız işlem kamera uygulamasının verilerini temizlemek olsun. Merak etmeyin, çektiğiniz resim ve videolar silieyecek, sadece uygulamanın önbellek verileri silinecek. Bu adımları izleyin;

Ayarlar > uygulamalar > uygulamaları yönet > kamera > verileri temizle > tüm verileri temizle

2. Kamera uygulamasının tüm güncellemelerini kaldırın

Redmi kameraya bağlanılamıyor hatasını düzeltmek için, kamera uygulamasının güncellemelerini kaldırın. Siz güncellemeseniz bile kamera uygulaması otomatik olarak güncellenmiş olabilir. Xiaomi kamera hatası bu yüzden karşınıza çıkmış olabilir. Sizin yapmanız gereken işlem kamera uygulamasının güncellemelerini kaldırmak. Bu adımları izleyin;

Ayarlar > uygulamalar > uygulamaları yönet > kamera > güncellemeleri kaldır

3. Telefonunuzu yeniden başlatın

Android telefonlarda sık sık karşılaştığımız bir çok sorunu, telefonu yeniden başlatarak düzeltebileceğinizi biliyor muydunuz? Xiaomi kameraya bağlanılamıyor hatasını da telefonu tamamen kapatıp açarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Telefonun güç(açma-kapatma) tuşunu 15-20 saniye basılı tutarak telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

4. Telefonunuzun yazılımını güncelleyin

Telefonunuz güncel değilse güncelleme ayarlarından telefonu son sürüme güncelleyin. Bazen yayınlanan güncellemede bazı problemler yaşanabiliyor. Bu durumda eski versiyona dönmeniz gerekebilir. Ya da Xiaomi telefonunuzun yazılımını son sürüme güncelleyin.

Xiaomi yazılım güncelleme için;

Ayarlar > Telefon hakkında > MIUI sürümünüzün büyük rakamla yazıldığı alana dokunun > güncellemeleri kontrol et > güncelle

Bu adımları uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bunları yaptığınız halde Xiaomi kameraya bağlanılamıyor hatasını alıyorsanız, telefonun donanımsal arızası olabileceğinden bir telefon tamir merkezine gitmeniz gerekiyor.