Xiaomi telefonlarında zaman zaman bazı hatalar alıyoruz. Bunlardan biri de Xiaomi Mesaj Gönderilemedi Hatası‘dır. Bu hatayı genelde telefonunuzu güncellediğinizde, mesaj uygulamasını güncellediğinizde veya telefonunuza format attığınızda alırsınız.

Xiaomi 4 haneli numaralara mesaj atamıyorum hatası alanlar da bu adımları uygulasın. Öncelikle kullandığınız mesajlar uygulamasına tüm izinleri verdiğinizden emin olun. Bunun için şu adımları takip edin;

Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları yönet> Mesajlar> Uygulama izinleri> Burada özellikle SMS, Kişiler, Telefon ve Depolama izinlerini vermeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra da sorununuz hala devam ediyorsa, aşağıdaki adımları izleyin.

Güncelleme!

Arkadaşlar bu günlerde xiaomi mesaj gönderilemedi hatası alanlar, genel bir sıkıntı var. O yüzden ilk önce bu adımı uygulayın hemen sorununuz çözülecektir. Çözülmezse diğer adımları uygulayın. Hemen ayarlar’ı açın ve arama kutusuna “VoLTE” yazın. “VoLTE kullan” seçeneğini kapatın. Genelde şurada oluyor: Ayarlar> SIM kartlar & Mobil ağlar> hangi sim kartını kullanıyorsanız ona dokunun(örn: vodafone)> VoLTE kullan seçeneğini kapatın. ‘VoLTE kullan’ seçeneğini bulamıyorsanız arama uygulamasına *#*#86583#*#* yazın, bu seçenek gelecektir.

Xiaomi Mesaj Gönderilemedi Sorununun Çözümü

Xiaomi Mesaj Gönderilemedi Hatasının çözümü için öncelikle cihazın uçak modunda olmadığını ve telefonun çekim gücünün çok zayıf olmadığından emin olduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

1- Arama uygulamasına gidin ve *#*#4636#*#* yazın. Bir menü açılacaktır.

2- Açılan menüde Telefon Bilgileri1 ve Telefon Bilgileri2 diye 2 tane seçenek göreceksiniz. Sim kartınız hangi sim yuvasındaysa o seçeneğe basın. Sim kartınız 1.Sim yuvasındaysa Telefon Bilgileri1’e basın.

Xiaomi Mesaj Gönderilemedi Sorunu Çözümü Telefon Bilgileri
Xiaomi Mesaj Gönderilemedi Sorunu Çözümü Telefon Bilgileri

3- Açılan sayfada SMSC: seçeneğini bulun. Bu alana operatörünüzün SMS merkez numarasını yazıp güncelle butonuna basın. SMS merkez numaraları aşağıda yazılmıştır. Kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Xiaomi Mesaj Gönderilemedi Sorunu Çözümü SMSC
Xiaomi Mesaj Gönderilemedi Sorunu Çözümü SMSC

Türkcell SMS Merkez Numarası: +905329010000

Vodafone SMS Merkez Numarası: +905429800033

Türk Telekom (Avea) SMS Merkez Numarası: +905598008000

Hangi operatörü kullanıyorsanız onun SMS Merkez Numarasını kopyalayıp, SMSC satırındaki boşluk alana yapıştırıp, güncelle butonuna basın.

Daha sonra telefonunuzu tamamen kapatıp açın (yeniden başlatın). Mesaj uygulamasını açıp, yeni SMS göndermeye çalışın. Mesajınız gitmiş olacaktır.

Gönderdiğiniz mesajların alıcıya ulaşıp ulaşmadığını anlamak için bu adımları izleyin; Mesajlar uygulamasını açın> ayarlar> gelişmiş> SMS iletim raporları al seçeneğini aktif edin.

Xiaomi telefonunuzun mesaj gönderilemeedi sorununu bu yöntemle çözemediyseniz bu adımları takip edin;

Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları yönet> Mesajlar> Verileri Temizle> Tüm verileri temizle butonuna basıp, mesaj uygulamasının tüm verilerini temizleyin. Sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Açıldıktan sonra yeniden SMS gönderin. Eğer yine mesaj gönderilemedi hatası alıyorsanız, yukarıdaki adımları izleyerek SMSC satırına operatörünüzün SMS Merkez Numarasını yazıp güncelle butonuna basın. Mesaj gönderememe sorunu çözülecektir.