Telefonunuzun kablo olmadan, kablosuz şarj standı olmadan, oturduğunuz yerden şarj olmasını ister miydiniz? Kim istemez ki! İşte karşınızda Xiaomi Mi Air Charge! Telefonunuzu, akıllı saat ve akıllı bilekliklerinizi havadan şarj etmeniz artık mümkün hale geliyor.

Xiaomi, Mi Air Charge ile daha önce kimsenin yapamadığı teknolojiyi, yani temas olmadan cihazları havadan şarj etme imkanı sunuyor. Bu güne kadar çok konuşulan bir konuydu. Ancak hiç bir teknoloji devi bu adımı atmamıştı. Xiaomi, bu teknoloji harikası olan Mi air Charge’yi duyurdu.

Xiaomi Mi Air Charge Bize Neler Sunuyor?

Mi Air Charge, telefonunuzu ve diğer cihazlarınızı, kablo olmadan, hatta kablosuz şarj standı olmadan, havadan şarj etme imkanı sunuyor. Yani siz, Mi air Charge’nin olduğu odaya girdiğiniz anda telefonunuz şarj olmaya başlıyor. Henüz bir kaç metre ile sınırlı olmasıyla birlikte, aynı anda birden fazla cihazı şarj edebiliyor.

Mi air charge
Mi air charge

Peki, Mi Air Charge insan sağlığına ne kadar zararlı? Xiaomi, bu konuda bir açıklama yapmadı. Ama cihazın geliştirildiğini ve daha iyi bir teknoloji haline gelmesi için çalıştıklarını belirtti. Henüz cihaz satışa sunulmadı. Ama ilerde cihazın daha iyi versiyonlarını Xiaomi mağazalarında ve Xiaomi satış noktalarında görebilirsiniz. Zira cihaz henüz geliştirilme aşamasında.

Xiaomi Mi Air Charge Özellikleri Nelerdir?

Havadan elektrik dalgalarıyla cihazları şarj etmek için üretilecek olan Mi Air Charge’nin özellikleri nelerdir?

+ Şimdilik 5 Watt’lık elektrik gücü iletebiliyor,

+ Telefonunuzu elinizden indirmeden şarj edebilme,

+Hiç bir kablo ve kablosuz şarj standına ihtiyaç duyulmuyor,

+Aynı anda birden fazla cihazı şarj etme

+ Fiziksel engeller, şarj etmeyi engellemiyor.

Mi Air Charge ile cihazlarınızı uzaktan şarj edebilirsiniz. Ama henüz 5 Watt’lık elektrik iletme gücü olması, pek de iyi değil. Çünkü 5 Watt’lık elektrik gücü, şimdiki telefonlar için yeterli bir miktar değil.

Xiaomi, ilerde elektrik iletme gücü bakımından daha güçlü bir versiyonunu duyurabilir. İnsan sağlığı açısından ne kadar güvenli olduğu da tartışılabilir bir konu. Xiaomi bu konuda henüz bir açıklama yapmış değil. Xiaomi’nin yapmış olduğu bu hamleyi, diğer teknoloji devlerinden de bekliyoruz.