Xiaomi kullanıcıları, Netflix uygulamasını play store’den indirmeye çalıştıklarında “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatası alıyorlar. Xiaomi Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil hatası, sadece Xiaomi telefonlarında ortaya çıkan bir sorun değil.

Bu sorunu diğer telefon markalarında da yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşamanızın nedeni telefonunuzdaki yazılımdan kaynaklanıyor. Telefonunuzda farklı bir rom kurulu veya telefonunuz rootludur.

Xiaomi kullanıcılarının bu sorunu yaşamasının nedeni ise telefonun bootloader kilidinin açık olmasından kaynaklanıyor. Peki, play store’den Netflix uygulamasını yükleyemiyorsak, başka bir şekilde yükleyemez miyiz? Tabi ki yükleyebiliriz.

Xiaomi Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorununun Çözümü

Xiaomi telefonları için Netflix uygulamasını play store’den yükleyemiyorsanız, internetten Netflix’in apk uzantılı dosyasını indirip elle kurmanız gerekiyor. Dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü virüslü dosyayı indirip kurarsanız, cihazınız kullanılamaz hale gelebilir. Paylaştığım linkten dosyayı indirip kurun.

Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorununun Çözümü için bu adımları takip edin;

1- Önce bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme izni verin.

2- Ayarlar> Gizlilik Koruması> Özel izinler> Bilinmeyen uygulamaları yükle> Dosya Yöneticisi> “Bu kaynaktan izin verin” seçeneğini aktif edin.

Xiaomi Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorunu
Xiaomi Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorunu

3- Şimdi de Netflix uygulamasının apk uzantılı dosyasını indirip kuralım.

4- Bu linke tıklayarak dosyayı indirin: https://m.apkpure.com/tr/netflix/com.netflix.mediaclient/download/35298-APK-4fd7539029755fe41c2cb45e91f3cd89?from=versions%2Fversion

5- Dosya indirildikten sonra Dosya yöneticisini açın ve indirdiğiniz dosyayı indirilen dosyaların içinden bulup üstüne basın. Yükle butonuna basın. Netflix uygulamasının yüklendiğini göreceksiniz.

Xiaomi Netflix yükleme
Xiaomi Netflix yükleme

Eğer Netflix uygulaması yüklenmezse bu linkten eski Netflix sürümlerini yüklemeyi deneyin: https://netflix.tr.uptodown.com/android/versions

Xiaomi netflix cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatasının çözümünü anlattık. Anlamadığınız ya da sormak istediğiniz herşeyi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.