Xiaomi POCO X3 NFC Türkiye’de Satışa Çıktı!


Xiaomi POCO X3 NFC Türkiye’de satışa çıkması ile birlikte modeli bekleyen onlarca insan seferber oldu. Resmi olarak satışa çıkarılan POCO X3 modeli POCO F2 Pro modelinin altına konumlandırıldı. Yeni telefon modelinin ülkemizde satışa çıkarılacağı da resmi açıklama sonrasında netleşti. Peki merak edilen telefonun en can alıcı özellikleri neler? Xiaomi POCO X3 NFC özellikleri ve daha fazlası hakkında merak edilenler için okumaya devam edebilirsiniz.

Xiaomi POCO X3 NFC
Xiaomi POCO X3 NFC

Xiaomi POCO X3 NFC Özellikleri


Xiaomi POCO X3 NFC özellikleri, telefonun resmi olarak satışlarının ülkemizde başlayacak olması ile birlikte araştırılmaya başlandı. Telefonun tam olarak ülkemizde satış tarihi ve zamanı ise 7 eylül saat 15.00 olarak duyuruldu. Bu model için bütçe dostu ürün seçeneği duyurusu yapılmış olması da ürünün satış fiyatına duyulan merakı da arttırdı.


Telefonun dış görünüşünde dikkat çeken özellikler ise ince çerçeveler ve düz bir yapı oluyor. Ön kamera yine ufak bir ekran deliğinde görünüyor. Telefonun arka görünüşünde ise yuvarlak gibi görünen bir kamera kısmı kullanıcıları karşılıyor. Arka kamera dörtlü kamera modülünden oluşmakta. Cihazın işlemcisi ise Snapdragon 732G olarak biliniyor. Ayrıca NFC özelliği bulunan ilk model olması nedeni ile de dikkatleri üzerine çekti. Modelin ekran boyutları ise 6,67 inç ebatlarında. Cihazın şarj özelliği de piyasada bulunan birçok modele göre çok daha kuvvetli.


Xiaomi POCO X3 NFC Kamera ve Şarj Özellikleri

Cihazda 33W hızlı şarj desteği bulunuyor. Pil gücü ise 5160 mAh kapasiteye sahip. Model tanıtımı sırasında cihazın şarj özellikleri bir hayli dikkat çekti. Cihaz yüzde 0 şarj durumundan yüzde yüz şarj durumuna yaklaşık 65 dakika içerisinde ulaşabilmektedir. Bununla birlikte ön kamerası 20 mp çözünürlüğe sahipken arka kamerası da 64 mp çözünürlüğe sahip. Cihazın kamera özelliklerinin bu denli kuvvetli olması beraberinde telefon severleri daha da heyecanlandırdı. Son zamanlarda kullanıcıların en çok sorun yaşadığı konulardan biri olan şarj sorununa çözüm getirmeyi başaracak olan bir model olarak görülüyor. Hızlı şarjın yanı sıra yüksek pil gücü ile birlikte daha uzun kullanım ömrüne sahip olan bu modelin satış fiyatı henüz bilinmiyor.