Xiaomi Volte ayarı nedir? Xiaomi Volte açma nasıl yapılır? Xiaomi Volte kapatma nasıl yapılır? Xiaomi telefonda Volte özelliği ne işe yarar? Bu soruların cevabını öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

4,5G özelliği olan telefonların hepsinde Volte özelliği vardır. Xiaomi Volte özelliği ile son çıkan bütün telefonlarında bu özelliği kullanıma sunuyor. Peki ama nedir bu Volte?

VoLTE nedir? Volte ne işe yarar?

VoLTE, Voice over LTE’nin kısaltmasıdır. Sesli aramalar için yüksek hızlı kablosuz veri iletimi sunan teknolojidir. VoLTE, 3G UMTS’den üç kata kadar, 2G GSM’den ise altı kata kadar daha fazla ses ve veri iletimi kapasitesine sahiptir.

VoLTE ne işe yarıyor? VoLTE özelliği sayesinde sesli arama görüşmelerinizi çok daha kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz. VoLTE açık ise, arama görüşmesindeki ses HD kalitede net ve berrak bir şekilde iletilir. Veri iletimi kapasitesi yüksek olduğu için ses daha iyi anlaşılır bir şekilde karşıya iletilir.

Xiaomi VoLTE nedir? Xiaomi Volte ayarı nasıl açılır?

Xiaomi telefonda VoLTE özelliği ne işe yarıyor? Yukarıda bahsettiğimiz gibi, sesli aramalarda ses kalitesini arttırmaya yarayan bir özelliktir. Xiaomi VoLTE özelliği açıksa, sesli arama yaptığınızda ses kalitesinin çok net geldiğini ve karşı tarafa da aynı şekilde iletildiğini anlarsınız.

Xiaomi VoLTE açma ve kapatma

Xiaomi VoLTE açma ve kapatma

Xiaomi VoLTE açma işlemi;

  1. Telefonunuzun ayarlarını açın.
  2. Sim kartlar & mobil ağlar sekmesine dokunun.
  3. Sim kartın takılı olduğu operatör adına tıklayın.
  4. VoLTE ayarını aktif edin.

Eğer VoLTE ayarını göremiyorsanız, 4,5G servisini aktif etmeniz gerekiyor. VoLTE, 3G veya 2G ile çalışmaz.

Xiaomi VoLTE nasıl kapatılır?

VOLTE özelliği her ne kadar güzel ve kullanışlı olsa da bazı cihazlarda sorunlara neden olabiliyor. Xiaomi VoLTE kapatma ayarını ayarlardan arama çubuğuna VoLTE yazıp aratırsanız bu ayarı bulabilirsiniz. Ya da aşağıdaki adımları izleyin.

Xiaomi telefonda VoLTE servisini kapatmak için bu adımları takip edin;

  1. Telefonunuzun ayarlarını açın.
  2. SIM kartlar & mobil ağlar sekmesine tıklayın.
  3. Sim kartın takılı olduğu operatör ismine dokunun.
  4. VoLTE ayarını pasif hale getirin.

Xiaomi VoLTE ayarını açma ve kapatma işlemini bu adımları izleyerek yapabilirsiniz. Takıldığınız yerde ya da sormak istediğiniz başka bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz.