Demek yepyeni bir Apple Watch paketini açtınız. Apple’ın popüler giyilebilir ürünü, iPhone’unuzun harika bir uzantısıdır ve sağlık, zindelik, iletişim ve eğlenceyi kapsayan özelliklerle birlikte gelir. Ancak tüm bu eğlenceli ve heyecan verici seçeneklere dalmadan önce , saatinizi kutudan çıkar çıkmaz en üst düzeye çıkarmak için muhtemelen yapmanız gereken sekiz şey var .

Bu hala yeni Apple Watch’unuzu kullandığınız ilk günse ve henüz kullanmadıysanız, o pile biraz meyve suyu verin. Çoğu teknoloji, kısmen boşalmış bir pille gelir ve Apple Watch da bir istisna değildir. Günün geri kalanında dayanmasını, hatta ilk gece uykunuzu takip etmesini istiyorsanız, bir süre şarja takın. Eğer bir Series 7 varsa, dolmaya hızlı şarj yararlanabilirsiniz hızlı.

Fitness için bir Apple Watch istiyorsanız, onunla bir veya iki egzersiz kaydetmiş olabilirsiniz. Ancak, bu alıştırmaların olabildiğince doğru bir şekilde kaydedilmemiş olması mümkündür.

Apple bunun reklamını çok net yapmıyor , ancak en iyi ve en doğru antrenmanları kaydetmek için Apple Watch‘un gerçekten kalibre edilmesi gerekiyor.

Yoğun bir süreç değil – esasen, 20 dakikalık bir açık hava yürüyüşüne veya açık, düz bir ortamda koşmaya kadar gidiyor – ancak bu kalibrasyon olmadan verileriniz biraz çarpık olabilir .

Apple Watch’unuzu en doğru antrenmanlar için kalibre etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki tam kılavuzumuza göz atın .