Z kuşağının neyle ilgilendiğine dair yeni bir araştırma var ve bu, ABD’deki gençlerin %87’sinin iPhone’a sahip olduğunu gösteriyor ki bu kesinlikle şaşırtıcı bir genç yüzdesi.

BlueMatrix’ten gelen yeni çalışma , “Gençlerin %87’sinin bir iPhone’u var ve %88’i bir iPhone’un bir sonraki telefonları olmasını bekliyor” diyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gençlerin hangi telefonu tercih ettiği konusunda herhangi bir şüphe varsa, bu çalışma çoğu gencin iPhone kullandığı şüphesini doğrular ve Android’in kurulum tabanını minimum miktarda GenZ’ye bırakır.

Sonuçları değerlendiren BlueMatrix, “Gelişen bir premium akıllı telefon pazarı için artan penetrasyonun ve niyetin önemli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, şirket önemli bir ürün döngüsü yenilemesi sağlayabilecek yeni 5G iPhone’ları piyasaya sürmeye devam ettikçe bu eğilimler cesaret verici.

Apple donanımının kurulum tabanı büyümeye devam ederken, bu olumlu eğilimlerin ayrıca hizmetlerin daha fazla büyümesi için bir katalizör olabileceğini düşünüyoruz.”

Genç iPhone sahipliği 2018 İlkbaharından bu yana %80’den fazla, bu nedenle Apple bir süredir genç telefon sahipliği pazarına hakim durumda ve yavaşlama belirtisi göstermiyor. 2020 sonbaharında iPhone, pazar payının %86’sına sahipti, yani yıldan yıla %1 artış oldu.

Anket, 44 ABD eyaletinde 10.000’den fazla gence baktı. Ankete katılanların ortalama hane halkı geliri 67.755 dolardı. Araştırmaya katılan kişilerin ortalama yaşı 15.8 idi. Cinsiyetler için, %51 erkek, %47 kadın ve %2 non-binary idi.