Google, bir arkadaşınızı, sevdiğiniz birini veya evcil hayvanı seçmenize ve resimlerinin ana ekranınızda öne çıkarılmasına olanak tanıyan yeni bir Google Fotoğraflar widget’ı da dahil olmak üzere Android için birçok yeni özelliği duyurdu .

Google , yeni widget’tan başlayarak , bunun “Ailenize, arkadaşlarınıza ve favori tüy yumağınıza daha yakın hissetmenize” yardımcı olacağını söylüyor.

Buna Google Foto Kişiler ve Evcil Hayvanlar widget’ı denir ve birkaç yüz ve bir çerçeve seçmenize olanak tanır ve ardından widget, fotoğraflarını widget’a yerleştirir, böylece her zaman ana ekranınızda olurlar.

Google ayrıca tatillere dayalı olarak Google Fotoğraflar’da yeni Anılar’ı kullanıma sunuyor . Google, “Bu Anılar fotoğraf ızgaranızda görünür ve Yılbaşı veya Cadılar Bayramı gibi tatillerden doğum günleri ve mezuniyetler gibi önemli kilometre taşlarına kadar özenle seçilmiş bir fotoğraf ve video seçkisine sahiptir” diyor.

YouTube Music , oynatma kontrollerini ve en son çalınan parçaları doğrudan Android cihazınızın ana ekranına yerleştiren bir widget alıyor. Kitaplarınızı elinizin altında tutan yeni bir Google Play Kitaplar widget’ı da var.

Aile Bell özelliği de Android’e geliyor. Bu, Google’ın ev hoparlörlerine ve akıllı ekranlarına katılarak özelliği çok daha yararlı hale getirecek. Google ayrıca Android Auto’yu geliştiriyor .

 

Artık Android Auto’yu Android telefonunuzu arabanıza bağladığınızda otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yakında sunulacak yeni akıllı yanıt seçenekleri de sürüş sırasında metin mesajlarına yanıt vermeyi kolaylaştırıyor.

 

Son olarak, Google, Android’de izinlerin otomatik olarak sıfırlanmasıyla uygulama izinlerinin gizliliğini artırıyor . Artık cihazınız, uygulamaların verilere erişmesine veya sizin adınıza işlem yapmasına izin veren çalışma zamanı izinlerini otomatik olarak kapatacaktır. Uygulamayı açtığınızda, tekrar izin verebilirsiniz.