Çin’de bir adam, 68 adet iPhone telefonları vücudunun bazı yerlerine bağlayarak gümrükten geçirmeye çalışırken yakalandı. Vücudunun çeşitli yerlerine telefonları bantla bağlayan adamı gümrük yetkilileri zor farketti.

Gümrük yetkilileri, adamın tuhaf davranışlarını ve zar zor yürüdüğünü farkedince adamın üzerini aradılar. Üzerinde lacivert kısa kollu bir gömlek olan adam, 68 adet iPhone telefonu beline, karnına ve bacaklarına bantla bağlamış bir şekilde yakalandı. Telefonlar kıyafetlerin altında olduğu için fazla görünmüyordu. Ama telefonların sayısı çok fazla olduğu için adam yürümekte zorluk çekiyordu.

Gümrük yetkilileri, yaptığı üst taramasında adamın üstünde toplam 68 adet iPhone’un bantla bağlandığını farkettiler. Çin’in Qingmao limanı’nda gerçekleşen bu olayda adama cezai işlem uygulandı.

Bu tür olaylar daha önce de yaşanmıştı. Ama insanoğlu yine de akıllanmıyor. İşte buna benzer yaşanmış diğer olaylar.

2017 yılında bir kadın vücuduna 102 adet iPhone bağlayarak geçmeye çalışmıştı. Üstelik bir tek bunlar değil yanında başka şeyler de vardı. Yanında 15 adet pahalı saat de vardı. Gümrük memurları, sıcak bir günde tişörtün üzerine kalın bir kazak giydiğini görünce bir tuhaflık olduğunu anlamıştı. Üstelik kolları ve bacakları ince görünürken, gövdesi tuhaf bir şekilde geniş görünüyordu. Kadın, metal dedektörlerden geçince, gümrük memurları onu yakaladı.

2015 yanında ise bir adam vücuduna 94 adet iPhone’u bağlayarak gümrükten geçmeye çalışmıştı. Gümrük yetkilileri adamın vücudunun tuhaf göründüğünü fark edip, adamı yakaladılar.

Bunun gibi olaylar Çin’de birçok kez yaşandı. Ama hepsi gümrükte yakayı ele verdi.