WhatsApp’tan yapılan son duyuruya göre, 3D avatarlar artık birçok yeni özellik ve özelleştirme ile platforma geliyor.

WhatsApp yeni duyurduğu özellikleriyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Son günlerde WhatsApp’a bir çok yeni özellik geldi. Bu özelliklerden biri de WhatsApp’ta 3D Avatar kullanmak. Facebook, Messenger ve Instagram gibi Meta’ya ait diğer bazı platformlar zaten bu özelliğe sahipken, bu özelliği şimdi WhatsApp da alıyor.

WhatsApp 3D Avatar nedir? Nasıl yapılır? Profil fotoğrafı olarak nasıl ayarlanır?

Bu yeni 3D avatarlar, WhatsApp’ta profil resmi olarak kullanılabilir ve şirket bu özelliği dünya çapında kullanıma sunmuştur. Ancak yine de birçok kullanıcı bu hafta bu özelliği elde edemeyebilir.

Bu avatarlar tamamen özelleştirilebilir, bu yüzden onları çeşitli saç stilleri, yüz özellikleri ve kıyafetler kullanarak yapabilirsiniz ve onları nasıl tasarlayacağınız tamamen sizin seçiminizdir.

Bunu 3D Avatarınız yaptıktan sonra, onu bir profil resmi olarak kullanabilecek ve profil resminize ekleyebileceksiniz ve çıkartma olarak da kullanılabilecek 36 özel stil bulunuyor.

Duyuru raporunda Mark Zuckerberg, “Avatarınız, çeşitli saç stilleri, yüz hatları ve kıyafetlerden oluşan milyarlarca kombinasyondan yaratılabilen dijital bir versiyonunuzdur” dedi.

WhatsApp’ta 3D Avatar Nasıl Yapılır?

WhatsApp 3D Avatar özelliğini kullanma

WhatsApp 3D Avatar özelliğini kullanma

Öncelikle Ayarlar’a dokunun, Avatar seçeneğine gidin ve Avatarınızı oluşturmaya başlayın. Avatarınızı oluşturmak için tüm adımları uygulayın ve tamamladığınızda Bitti’ye dokunun.

WhatsApp Profil Resmine 3D Avatarı Nasıl Eklenir?

WhatsApp uygulamanızın Ayarlarına gidin, profil fotoğrafınızı seçin. Düzenle’ye ve ardından tekrar Düzenle’ye dokunun. İsteğinizi seçtikten sonra Avatar Kullan seçeneğini göreceksiniz, sadece üzerine dokunun. İşlem tamam.

Siz WhatsApp’ın 3D avatar özelliğini nasıl buldunuz? Yararlı olacak mı? Yoksa gereksiz bir özellik mi? Yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.