Meta, Android kullanıcılarının yeni özelliklere erken erişim sağlayabilmeleri için Threads uygulaması için beta programı başlattı. Beta programı, kullanıcılara yeni özelliklere ve hata düzeltmelerine erken erişim sağlayacaktır. Ancak diğer tüm beta programlarında olduğu gibi, bir çok hatayla karşılaşılabilir.

Threads çarşamba günü kullanıma sunuldu ve şimdiden sadece iki gün içinde 70 milyon kullanıcıyı kendine çekmeyi başardı. Platformda, doğrudan mesajlar, “Takip edilen” yayın , tam bir web sürümü, kronolojik bir yayın ve daha fazlası gibi birkaç önemli özellik eksik  . Platformun şu anda basit bir yapıya sahip olduğu göz önüne alındığında, yeni beta programı, yeni özelliklere sahip olmak isteyen kullanıcılar için cazip gelebilir.

Beta programının davetiyesinde, “uygulamayı kullanımınızla ilgili belirli verilerin, uygulamayı iyileştirmeye yardımcı olmak için toplanıp geliştiriciyle paylaşılacağını” belirtiyor. Davetiye ayrıca “test sürümlerinin kararsız olabileceği” konusunda da uyarıyor.

Siz de Threads beta programını deneyebilirsiniz

Meta Threads beta programı başlattı!

Meta Threads beta programı başlattı!

Bekleme listesi olmadığı için bugün beta erişimine kaydolabilirsiniz. Bu da Android cihazı olan herkesin programa girip gelecekteki sürümleri deneyebileceği anlamına gelir.

Threads, Instagram kullanıcılarının 500 karaktere kadar metin, bağlantı, fotoğraf ve beş dakikaya kadar uzunlukta videolar dahil olmak üzere kısa güncellemeler göndermek için mevcut kimlik bilgileriyle kimlik doğrulaması yapmasına olanak tanır.

Threads yalnızca iki gündür piyasada olmasına rağmen, sosyal medya şirketi Threads’e karşı yasal işlem başlatmakla tehdit ettiğinden ve Meta’yı yeni platformu oluşturmak için eski Twitter çalışanlarını kaçak avlamakla suçladığından, Elon Musk’a ait Twitter’ın dikkatini çoktan çekti. Meta iddiaları yalanladı.